Novembrové zamyslenie

Autor: Janka Bernáthová | 30.10.2011 o 20:30 | Karma článku: 7,44 | Prečítané:  926x

Tento víkend sa nesie v znamení nežných spomienok na našich drahých zosnulých v hĺbke tichých zamyslení nad miestami ich posledného odpočinku. Cintoríny opäť ,,rozkvitli". V tej najlepšej snahe uctiť si pamiatku svojich najbližších, zdobíme  ich hroby a zapaľujeme sviece. Spomíname  na tých, ktorí tu boli pred nami, s nami. Ale  možno by sme v slávnostných chvíľach mali myslieť aj  na tých, ktorí sem raz prídu po nás.

Stačí naozaj tak málo. Trochu pokory a skromnosti. Nie, nechcem svojim článkom nikoho uraziť a tobôž nie v takých citlivých okamihoch. Ale pomyslime aj na to, ako si naša matka príroda poradí s tonami farebných plastových vencov a kvetov, ktoré tak radi a vďačne nakupujeme. Viem, sú praktické, dlho ,,kvitnú“ a tiež lacnejšie a farebnejšie ako živé kvety, alebo venčeky z prírodných materiálov, ktoré sa časom na prach obrátia, zatiaľ čo ich plastové napodobeniny sú takmer nezničiteľné. Myslieť si, že spaľovne komunálneho odpadu všetko vyriešia, je trochu alibistické. Veď na tejto zemi raz budú žiť a s úctou na nás spomínať aj naši vlastní potomkovia. Venček z čečiny, machu, šušiek, slamienok…alebo rozkvitnutá chryzantéma, plamienok sviečky a úprimná modlitba. Či treba niekomu viac ?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Fico rieši elektrinu len na strednom Slovensku, cena však stúpla aj inde

Začiatkom roka niektorým domácnostiam extrémne stúpli ceny elektriny. Minulý týždeň proti šéfovi regulačného úradu Jozefovi Holjenčíkovi zasiahol premiér Robert Fico.

DOMOV

Lipšica obvinili pre nehodu z prečinu usmrtenia

Exposlancovi zatiaľ obvinenie nedoručili.


Už ste čítali?