Investícia radosti

Autor: Janka Bernáthová | 5.1.2015 o 5:55 | Karma článku: 7,73 | Prečítané:  239x

Prelom starého a nového roka obyčajne sprevádza veľká radosť a zábava.To je v poriadku, ale nemali by sme v pocitoch vlastnej eufórie strácať mieru a zabúdať na ohľaduplnosť.

Áno, mám na mysli pyrotechniku nazývanú tiež ,,zábavná“, ktorá nás pomaly už od začiatku decembra vystavuje stresom  na tých najneočakávanejších miestach. Svetielkujúce ,,delobuchy“ lietajú priamo z okien a balkónov rovno na chodníky. A aká je to len zábava, keď sa niekto poriadne vyľaká! Sluch a nervy nič netušiacich chodcov dostávajú neľútostne zabrať. Aj najkrajší  sviatok narodenia Ježiša Krista sprevádza namiesto láskyplných kolied - streľba. Azda takto sa patrí vítať Jezuliatko? Nie, bezduchí vyznávači bezduchej zábavy nemyslia na pravý odkaz Vianoc, na maličké deti, ani na budúce mamičky, na ľudí s podlomeným zdravím, a už vôbec nie na vyplašené zvieratká. Vďačne investujú finančné prostriedky do pochybnej chvíľkovej  radosti, ktorou strpčujú život iným. A možno sú sami natoľko ohlušení, že už ani nepremýšľajú, koľko radosti a potešenia by im mohla priniesť oveľa nižšia investícia  napríklad do krmiva pre mrazom skúšané vtáčiky, alebo aspoň skromný príspevok miestnemu útulku, kde obetaví dobrovoľníci počas celého roka pomáhajú ako vedia, aby zmiernili utrpenie malých štvornohých priateľov.

Prajem všetkým ľuďom dobrej vole, aby rok 2015 bol plný šťastia, lásky, radosti a ohľaduplnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?