Banskoštiavnická zdravotnícka rodina

Autor: Janka Bernáthová | 19.4.2016 o 9:42 | (upravené 21.4.2016 o 17:15) Karma článku: 4,41 | Prečítané:  1044x

,,Každý lekár nemôže a nemusí byť docentom, alebo doktorom vied: i najmenšie a najskromnejšie pracovisko poskytuje možnosť, aby sa uplatnila ľudská veľkosť.“ Pavol Strauss

Banská Štiavnica je nádherne špecifická aj tým, že mnohí lekári sa tu ešte za života stali legendami a tešili sa veľkej úcte svojich pacientov. Veď v tunajších zložitých podmienkach neboli podrobení len náročným praktickým a vedomostným skúškam, ale predovšetkým skúške lásky k človeku, skúške trpezlivosti, nezištnosti a obetavosti. Tí, čo obstáli, pretrvávajú vo vďačných spomienkach ľudí, ktorým v rozhodujúcich chvíľach, v chorobe, utrpení, žalostnej strate, či pri radostnom narodení nového člena rodiny, pomáhali. Stali sa neodmysliteľnou súčasťou života obyvateľov tohto mesta, ktorí by nevďačnosť vnímali ako nevyplatený účet svedomia.

Spolupatričnosť a vďaku svojim lekárom, sestričkám a celému banskoštiavnickému zdravotníckemu personálu vyjadrili ich pacienti aj 31.marca 2016 počas protestu proti drastickým rozhodnutiam Sveta zdravia zmazať z povrchu zemského to, čo tak perfektne fungovalo.Tajomstvo úspechu nebolo v nadštandardných izbách, televízoroch, ani wifi internetovom pripojení, ako sa mylne domnieva riaditeľka žiarskej nemocnice Pálaníková. ale práve ľudský faktor. Mnohí z nás sa neubránili hnevu, ba ani slzám, keď sme sa dozvedeli o spôsobe, akým bolo týmto vzácnym ľuďom za ich príkladnú a obetavú prácu ,,poďakované“. (To by bol už ale iný príspevok.) Skúsme si predstaviť, ako sa asi cítili ? Veď banskoštiavnickej nemocnici venovali roky svojho života. Práca nebola len ich chlebom každodenným, ale najvyšším poslaním, kolegovia a pacienti druhou rodinou, pretože starostlivosť o nich zďaleka nekončila zatvorením zdravotného záznamu. Nesmieme zabudnúť ani na dlhoročných pracovníkov, ktorí sa starali o poriadok, čistotu, stravu, teplo, údržbu a záležitosti, o ktorých pacienti mnohokrát ani netušili. Akej vďaky sa dočkajú oni?

Magnitúdu našich citov nedokážu pochopiť len tí, ktorí majú zrak zakalený vidinou vlastného zisku a srdcia tvrdšie ako oceľ trezorov. Aj na nich sa bude spomínať podľa zásluhy. Každému sa všetko vráti v znásobenej miere. Medicína bola odjakživa prejavom lásky človeka k človeku a nádeje na uzdravenie, inak tomu nemôže byť ani v budúcnosti, každý iný princíp je vopred odsúdený na zánik.Veríme tomu a s touto vierou v srdci vám ďakujeme, naša banskoštiavnická zdravotnícka rodina.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo vyšetril tím Gorila? Ukázal iba pár výsledkov, ostatné Kaliňák tají

Polícia získala indície, že pri schvaľovaní Zajacovej zdravotníckej reformy korumpovali poslancov.

KOMENTÁRE

Kto má vplyv na vyšetrovanie Gorily a pár otáznikov za menami

Odchod šéfa tímu detektívov je desivý.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.


Už ste čítali?