Rozprávky nielen na čítanie

Autor: Janka Bernáthová | 3.11.2011 o 3:46 | (upravené 11.11.2011 o 15:17) Karma článku: 7,51 | Prečítané:  2271x

Kde bolo tam bolo, žila jedna dobrá víla s prekrásnymi modrými očami a tá mala nadovšetko rada deti. Keď uvidela šťastné a smejúce sa detské tváričky, dúhovky v jej očiach žiarili pokojom blankytnej oblohy. No stačilo, aby sa čo i len u jediného dieťatka objavil náznak smútku, blankyt v jej očiach zastrel šedý mráčik a hneď premýšľala, akoby smutnému dieťatku pomohla. Jedného dňa sa rozhodla, že si na pomoc privolá rozprávku...

Aj takto by sa mohla začínať rozprávka o novej  knihe PhDr. Andrey Nagyovej s názvom ,,Rozprávky nielen na čítanie". Toto dielko obsahuje 14 roztomilých príbehov, obohatených  pestrofarebnými kresbami samotnej autorky. Jednotlivé rozprávky sú veľmi pekné, zrozumiteľné, poučné, snažia sa ,,pofúkať" boliestky detskej duše, nájsť vysvetlenie a pomôcť prijať určité skutočnosti. Vystupujú v nich prevažne zvieratká, ale aj ľudské bytosti, stromy, autíčko, prsty na ruke- veď rozprávková fantázia je bezhraničná. Hlavní hrdinovia prechádzajú určitou skúškou a nech sa zachovajú akokoľvek, na jej konci sú o poznanie múdrejší, čo je vlastne ich víťazstvom. Počas príbehu sa často mení aj postoj okolia voči nim, čo je ďalším dôležitým výchovným momentom týchto rozprávok.

PhDr. Andrea Nagyová má ako psychologička bohaté poznatky a skúsenosti v práci s deťmi. Je citlivá, láskavá, vždy ochotná pomôcť, no nevyhýba sa pravde. ,,Mnohé výskumy poukazujú na to, že vysoké IQ nemusí byť zárukou dobrého uplatnenia v živote. Na školách deti získavajú vedomosti z rôznych oblastí, žiaľ emočná inteligencia(EQ) takmer mizne z nášho života. ,,Sme vzdelaní, ale zlí."(M.Zelina)". Ako už názov prezrádza, tieto rozprávky sú nielen na čítanie. Otvárajú priestor na diskusiu v rodine i detskom kolektíve. Môžu prispieť k obohateniu vyučovacieho procesu na hodinách čítania, výtvarnej výchovy i výučby cudzích jazykov, k čomu autorka ponúka odborný návod ako s knihou pracovať.

 Kontakt na autorku: ada.nagyova@azet.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kto robí Slovensku v Amerike reklamu? Aj statočný pes a splašený medveď

Krajinu často zviditeľnia iba virály.


Už ste čítali?